10 ÜLKE 7 BÖLGE DİDİMDEN GEÇTİ…

DİDİM DE ” ULUSLARARASI KÜLTÜR ŞÖLENİ” SONA ERDİ.

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de Yedi Bölge Şair,Ozan ve Yazarlar Kültür Derneğince düzenlenen, 10 ülkeden ve Türkiye’nin 7 bölgesinden şair,yazar ve ozanların bir araya geldiği “Uluslararası Kültür Şöleni” sona erdi.

Didim Ticaret Odası Salonun da düzenlenen etkinlikte bir açıklama yapan Yedi Bölge Şair, Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği Başkanı Birsen Anacak, Uluslararası Kültür Şöleninin birincisi Didim de gerçekleştirdiklerini belirterek, Mevlana’nın yedi ilkesini benimsemiş bir dernek olduğunu, 10 ülkeden ve Türkiye’nin 7 bölgesinden Şairler, Ozanlar ve Yazarların bir araya geldiğini belirtti.

Yazarların ” Nerede bir Türk yaşıyorsa orası vatan, nerede bir anne ninni söylüyorsa orası toprağımızdır” söyleyişlerin dile getirildiği etkinlikte, şairler duygu dolu şiirlerini seslendirirken, Ozanlar da sazlar eşliğin de yörelerinden değişik ezgi ve derlemeleri dile getirdi.
Didim protokolü çelenk göndererek katılım gösterirken, protokol koltukları boş, yerel basın ve halktan katılımın da olmadığı “Uluslararası Kültür Şöleni” program sonrası ülke bayrakların sallandırılmasıyla son buldu.

(HÇ.EKİM2019)