OSMANCIK TA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

AYDIN, – GÜNCEL HABER TV. ( Hüseyin Çetinkaya)) – Çorum’un Osmancık ilçesin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı….

Osmancık Hükümet Konağı Bahçesi´nde düzenlenen tören de saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının nardın dan günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapan Osmancık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’dan elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 100. yıldönün kutlandığını ifade etti.
Törene Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İlçe Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Mücahit Yıldırım, İlçe Jandarma Komutan Vekili Tevfik Kara, daire müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamın da düzenlenen gençlik yürüyüşü kalabalık bir katılımla Garnizon Komutanlığı önünden başlayarak tarihi Koyunbaba Köprüsü üzerinden devam ederek Saat Kulesi ve Belediye binası önünde sona erdi.

(HÇ.MAYIS2019)