“ÖZGÜRLÜK” DİDİM’DE İLGİYLE İZLENDİ

AYDIN-GÜNCEL HABER TV-(Hüseyin Çetinkaya) Aydın’ın Didim ilçesin de yerel tiyatro sanatçıları tarafından hazırlanan “ Özgürlük” adlı tiyatro oyunu ilgi ile izlendi.

Didim Ticaret Odası Salonun da, yönetmenliğini Adnan Çelik’in yaptığı 2 perde ve 90 dakikalık “Özgürlük” adlı tiyatro oyununda, Sumru Çilekdiken, Eşref Baharboğa, Seda Yılmaz, Ayhan Şimşek, Ulvi Şimşek, Kemal Bayındır, Cem Özbek, Naciye Dinçer, Alican Yerlikaya, Esat Elçiseven, ve Ekin Su sahne aldı.

Salonun tamamen dolduğu tiyatro oyununun ardından bir açıklama yapan Yönetmen Adnan Çelik, Didim seyircisinden yoğun ilgi gördüklerini belirterek, Özgürlük adlı oyun da hapishanede kadın ve erkek koğuşların da günlük geçen hayattan kesitlerin konu alındığı,2 perdeden oluşan tiyatro oyunu olduğunu ifade etti.

Tiyatro ve oyunculuğa karşı çocukluğun dan beri ilgi duyduğunu belirten oyuncu Sumru Çilekdiken’de, Didim Belediyesi ve Atatürk Düşünce Derneği Didim Şubesinin katkı verdiği ve tamamen yerel oyunculardan oluşan tiyatro topluluğu çalışmaların devam edeceği ve farklı senaryolarla seyirci karşısına çıkmak için sahne hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

(HÇ.15ŞUBAT2019)