AYDIN’DA İFTAR SONRASI KAN BAĞIŞI SÜRÜYOR

AYDIN GÜNCEL HABER –  Türk Kızılay Aydın Kan bağış Merkezi, Efeler de kan bağışı alımı kampanyası çerçevesinde Dr. Nihat Kılıç nezaretinde kan alımı sürüyor.
Ramazan ayı boyunca devam edecek olan kan alımı Aydın Atatürk Kent Meydanında gezici minibüsün konuşlandırılması ile “Kanın acil ihtiyaç değil, sürekli ihtiyaçtır” sloganı ile Aydın’ın tüm ilçelerinde sürdürüldüğü belirtildi.
Vatandaşlardan kan bağışına yoğun ilgi olduğunu belirten Dr. Nihat Kılıç, Efeler Kent Meydanın da ki kampanyadan iftar sonrası başlatılan kan alımında çoğunluğunu Adnan Menderes Üniversitesin de öğrenim gören öğrenciler olmakla beraber toplam 19 ünite kan alındığını belirtti.

Dr. Nihat Kılıç, hastanelerde kan bekleyen hastaların sayısının sürekli arttığını, buna bağlı olarak kanın da sürekli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, ramazan ayı başlaması ile birlikte kan bağışlarında düşüşlerin yaşandığını, halkın kan bağışına olan ilgisinin Kızılay’ın yapmış olduğu eğitim ve tanıtım çalışmaları sayesinde kan bağışları istikrarını koruduğunu ifade etti.

Ramazan ayın başlamasıyla Aydın il genelinde Türk Kızılay’ın başlattığı “Kanın acil ihtiyaç değil, sürekli ihtiyaçtır” kampanyası çerçevesinde günlük 150 ünite kan toplandığı belirtildi.

(HÇ.27MAYIS2017)