AB HİBE VE DESTEKLERİ ELE ALINDI
AYDIN GÜNCEL HABER TV. Aydın’ın Efeler ilçesin de Avrupa Birliği Uyum, Dayanışma ve Yönlendirme Kurulu  2017 yılı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.
Toplantıda konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, il genelinde yöneticilerden ve sivil topluk kuruluşların  proje üretmelerini,  AB hibe ve desteklerden yararlanmak için çalışma başlatmalarını ve bunu için de  gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.
 Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen  toplantıda, Türkiye’nin Avrupa Birliği katılım sürecinde gerçekleştirilen yasal ve idari reformların tam olarak hayata geçirilmesi, takibin sağlanması, Avrupa Birliği mali kaynaklarının daha verimli kullanılmasına ilişkin konular ele alındı.
Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Reyhan Türkmen’in, Aydın merkez ve ilçelerde ki faaliyetler hakkında bilgilerin de verildiği toplantıda, AB Bakanlığı Uzmanı Ceyhan Çiçek’de, “Güncel Hibe Duyuruları” konulu sunumun ardından katılımcılardan gelen sorulara yanıtlar verildi.
(HÇ.28ARALIK2017)