ATABAY, BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ.

AYDIN GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Didim ilçesin de basın mensupları ile bir araya gelen Millet İttifakı CHP’ li belediye başkanı adayı Deniz Atabay, 31 Mart yerel seçim hazırlıkların sürdüğünü belirtti.
Didim Barış Kafe Salonun da gerçekleştirilen toplantıya, Atabay’ın yanı sıra CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, CHP Didim Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha ve CHP Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil’de katıldı.
Didim’de 5 yıllık belediye başkanlığı süresince yapmış olduğu çalışmalar hakkın da bilgiler veren Atabay, 5 yıl daha Didime hizmet için yönetime talip olduğunu ifade ederek, hayata geçirilecek projelerin hazır olduğunu ve en kısa sürede bir kitapçık halinde kamuoyuna paylaşacaklarını belirtti.
Basın mensupların; ilçede biri Cumhur İttifakı CHP’ den 2 dönem Belediye başkanlığı yapmış Mümin Kamacı, diğeri Millet İttifakı CHP’den 1 dönem belediye başkanlığı yapmış Deniz Atabay ve diğer yandan Demokratik Sol Parti belediye başkan adayı Reyhan Güner’in olduğu, dolayısıyla üç partinin de solcu adayları yarışıyor olması sorusuna yönelik Atabay, “Öncelikle soru da kast edilen Didim de bildiğim yalnızca sosyal demokrat iki aday var. Biri Millet İttifakı adayı CHP’den Deniz Atabay ve diğeri ise Demokratik Sol Parti’nin adayı Reyhan Güner’dir. Ama vatandaşların içinde yaşattığı bir üçüncü kişi varsa ona yorum yapamayacağım. Bahsedilen kişi şu an Cumhur İttifakı adayı AK Parti’den Mümin Kamacı’dır. Kendisi geçmişinde de tam sosyal demokrat bir anlayışa sahip olmamıştır. O solcu değil yolcudur” ifadelerine yer verdi.
Etkin olarak kullanılan sosyal medya üzerinden sunni gündemlerin yatıldığını ifade eden Atabay, zaman zaman kendilerini o mecraya çekmeye çalışan ve sunni olarak yaratılan konular olduğunu, bu tür girişime alet olmamayı tercih ettiklerini sözlerine ekledi.
(HÇ.07ŞUBAT2019)