VERGİLİ, “AYDIN’DA GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDA TOPLUMUMUZDA YETERİNCE BİLİNÇ OLUŞMADI”

AYDIN -GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Efeler ilçesi belediye meclis üyesi Mehmet Vergili, ilçede bazı geri dönüşüm atık cam ve kağıt kutuları mahalle sakinlerin amacına uygun kullanmadığını belirtti.

Bilinçsiz kullanılan geri dönüşüm kutuların geri dönüşmeyen çöpler haline geldiğini savunan Vergili, belediye görevlileri tarafından yapılan uyarılara rağmen, bilinçsiz kullanılan geri dönüşüm kutuları belediye yetkililerce alanlardan kaldırılmasını da doğru bulmadıklarını belirtti.
Aydın Çevre ve Kültür Derneği (AYÇEP) Başkanlığını da yürüttüğünü belirten Mehmet Vergili, il genelin de geri dönüşüm konusunda toplumumuzda yeterince bilinç oluşmadığını ifade ederek, geri dönüşüm kutuları sorunun çözümü için konunun dernek bünyesinde ele alındığını ifade etti.

Efeler ilçesi Girne Mahallesinde yaşadığını belirten Nüreyya Büyükgenç ise evde atık cam ve kağıtları ayrı ayrı poşetler halinde biriktirdiğini, daha önce cadde başların da yer alan dönüşüm kutuların kaldırılmasına tepki göstererek, kutuları bilinçsiz kullanan vatandaşların tespit edilerek cezai yaptırım uygulanmasını ve atık cam ile kağıt dönüşüm kutuların tekrar yerlerine konulmasını istedi.

(HÇ.MART2019)