YRL

AYDIN’DA ‘KENT MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ’ BAŞLIYOR

 

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Aydın’ın Efeler ilçesin de Teknik Destek Programı kapsamın da ‘Kent Muhabirliği Teknik Eğitim’ semineri verileceği bildirildi.

Adnan Mendere Üniversitesi, Efeler Merkez Kampüsün de 22-25 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak eğitim seminerine Muğla, Denizli, Manisa ve İzmirden de katılım olacağı belirtilidi.

Kent Muhabirliği Teknik Eğitim Programı Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklendiğini belirten Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, Cemiyet’in, Aydın’da faaliyet yürüten, medya sektörünün gelişmesi ve mesleki gelişimin sağlanabilmesi için imkânlar oluşturan, Aydın’da bulunan Medya sektörünün gelişmiş iller olan İstanbul ve Ankara’daki Medya sektörleri ile aynı seviyeye yükselmesi ve bu faaliyetlerin akademik çalışmalarla desteklemesi amacı ile projeler yürüten bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu belirterek, Aydın’da bulunan Medya Kuruluşları ile birlikte Medya sektörünün güçlenmesi için mesleki çalışmalar yürütüklerini ifade etti.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti, yönetici ve üyeleri olan Medya mensuplarının yerel, ulusal ve uluslararası alanda diğer Medya Kuruluşlarına üye Medya çalışanları ile ortak hareket edebilmelerini, verimliliklerini yükseltmelerini ve mesleki hareket kabiliyetlerini geliştirebilmelerini amaçlamakta olduğunu belirten Şener, “Cemiyetin yöneticileri ve üyelerin eğitim ve danışmanlık hizmeti alınması için bu proje hazırlanmış ve ”2017 Teknik Destek Programı” kapsamında GEKA’ya sunulmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda hazırlanan eğitim projesi gazetecilik sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda ; Haber Yazma Teknikleri, Röportaj, Gazeteler İçin Sayfa Düzeni Oluşturma, Mizanpaj, Fotoğraf, Köşe Yazarlığı dallarında eğitim verilecektir” dedi.

Düzenlenen eğitim seminerine 67 medya mensubun katılacağı ön görüldüğü ve seminerin sonunun da‘Katılım Sertifikası’ verileceği belirtildi.

(HÇ.20OCAK2018)