AYDIN DA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Efeler ilçesin de kütüphaneler haftası etkinlikleri kapsamın da “Yarının için bu günden bir kitap oku” etkinliği düzenlendi.
Aydın İl Halk Kütüphanesi salonunda düzenlenen etkinlik, Ok Kardeşler Treyler A.Ş. çalışanları Onur Karcı eşliğinde önce kütüphaneye üye kaydı yaptıktan sonra kütüphane görevlisinden aldıkları kitapları gün boyunca okudular.

Yarın için bu günden bir kitap oku etkinliğine katıldığını ifade eden kitap okuru Mücahit Yaşar’da, kütüphaneye üye kaydı yaptırdıktan sonra okumak için kitap alınabildiğini belirterek,” Etkinlik, Ürgüp’te 1950’li yıllarda kütüphane sorumlusu Mustafa Güzelgöz’ün kısıtlı imkanlarla eşek semeri üzerin de kütüphaneyi en ucra köşelere kadar götürmüş ve o yıllarda kimsenin uğramadığı kütüphaneyi köylülerin ayağına seyyar kütüphaneye dönüştürerek okur sayısını artırmayı başarmıştır. Bizde bu gün “Yarın için bu günden bir kitap oku” etkinliğine katılarak serimizin adını Mustafa Güzelgöz’e itafen düzenlendik” diye konuştu.

(HÇ.MART2019)