AYDIN’DA “ MİLAD MARMARA DEPREMİ VE FOTOĞRAFLAR” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

 

AYDIN GÜNCEL HABER TV. –  Aydın’ın Efeler ilçesinde “Milad Marmara Depremi ve Fotoğraflar” konulu bir bilgilendirme semineri düzenlendi.
Milli Aydın Bankası Sergi Salonun ‘da Efeler Belediyesinin katkıları ile düzenlenen seminere milli savunma uzmanı Serdar Demirel konuşmacı olarak katıldı. Demirel, yaptığı sunum da, Türkiye haritası üzerinde deprem fay hatlarını belirleyerek birinci derecede deprep riski taşıyan bölgeler hakkında bilgi verdi.
Aydın ili ve çevresinin de birinci derecede deprem bölgesi kapsamında yer aldığını ifade eden Demirel, olası depremlerde yardım ekipleri olarak yapılacak ilk programlı müdahale konuların da slayt sunum eşliğinde bilgilee verdi ve katılmcılardan gelen soruları yanıtladı.
Düzenlenen bilgilendirme seminerin ardından sergi salonun da yer alan 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi ile ilgili fotoğraf sergisi gesildi.
Etkinliğe Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, Efeler Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi (EFAK) ve vatandaşlar katıldı.
(HÇ.18TEMMUZ2017)