AYDIN’DA  “PARASIZ SAĞLIK” İÇİN İMZA KAMPANYASI DÜZENLENDİ
AYDIN GÜNCEL HABER TV.-Ülke genelinde tüm  Emekliler Sendikası (Emekli-Sen), sağlık hizmetlerinde alınan katkı, katılım payları ve ek ücretlerin kaldırılması için düzenlenen  imza kampanyası Aydın’da da başlatıldı.
Efeler ilçesi Sevgiyolunda başlatılan imza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiğini belirten  Emekli – Sen Aydın Şube Başkanı Uğur Ünal, ülke genelinde düzenlenen kampanyada toplanan imzaların 20 Kasım tarihinde posta yoluyla Sağlık Bakanlığı’na gönderileceğini belirtti.
    Yıllardır sigorta pirimi ödediklerini kaydeden Ünal, emekli maaşların da birden çok kalemde alınan tüm kesintilerin kalkmasını istediklerini ifade etti.
Ünal, “1 Ekim 2008 tarihinde çıkartılan temel sağlık sigortasıyla sağlık özelleştirildi ve paralı hale getirilerek özel hastanelere yönlendirildi. Emekliler olarak biz hiç bir zaman emekli maaşımızın ne kadar olduğunu tahmin edemiyoruz. Her ay farklı maaşlar alıyoruz. Oysa ki yaşımız gereği en çok sağlık hizmeti almamız gereken bir kesimiz. Maaşlarımız yetersiz. Piyasa ortada ve her gün zam geliyor. Biz emekliler diyoruz ki bizim maaşımızda otomatiğe bağlansın. Piyasa nasıl ki zamlanıyor ise  aynı oranda maaşlarımız da artsın istiyoruz. Kısacası emekli maaşlarımız yetmiyor. Birde yapılan birden çok kalemdeki sağlık kesintileri biz emeklileri  güç durumda bırakıyor.  Tüm ülkede genel merkezimizin öncülüğünde imza kampanyası başlatıldı. Bu imzalar genel merkezde birleştirilecek ve kesintilerin kaldırılması için  sağlık bakanlığına ulaştırılacak” diye konuştu.
(HÇ.14KASIM2017)