DİDİM DE BALIK AVLAMA SEZONU SÜRÜYOR

AYDIN -GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya)-Aydın’ın Didim ilçesin son günlerde etkili olan sağanak yağış ve lodos açık denizde balık avlayan balıkçıları olumsuz etkilemesine rağmen balık sezonu sürüyor.
Didim de balıkçıların her gün açık denizlere açıldığını belirten Akbük Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Celalettin Erol, son günlerde yaşanan sağanak yağış ve lodos açık denizde avlanan balıkçıları olumsuz etkilediğini, ilçede yer alan üç su ürünleri kooperatifin yaklaşık 200 aktif çalışan balıkçı üyesinin bulunduğunu ifade etti.
Didim Su Ürünleri Kooperatifi üyesi Bahri Aslan’da, ilçe açıkların da Çupra, Kefal, İstavrit ve Çinekop balığın ağırlıklı olarak yer aldığını belirterek, “ Son zamanlarda denizden çıkan balık sayısında azalış var. Akşam saatlerinde denize açılıyor ve sabaha karşı limana geliyoruz. Denize açılırken günlük tutulan balık miktarı değişirken bugün 60-70 kasa balık çıktı. Onları da İzmir soğuk hava depolarına gönderdik ve oradan da halka arz ediliyor” diye konuştu.

İç sulardaki 15 Eylül 2019 tarihinde başlayan balık avlanma sezonu 15 Nisan 2020 tarihinde sona ereceği ve balık avlanma yasağın 15 Nisan itibariyle başlayacağı belirtildi.

(HÇ.MART2020)