SEMAVER DE ÇAY İLGİ GÖRÜYOR

AYDIN-GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Çorum’un Osmancık ilçesin de ‘Semaver de Çay’ ilgi görüyor.

Karadeniz’e bağlantılı Osmancık ilçesinden geçen D-100 kara yolu üzerinde yer alan dinlenme tesislerin de semaverler de demlenen çay yolcular tarafında yoğun ilgi gördüğünü belirten Kadir Yavaş, mola veren vatandaşların genelde tercihi odunda kaynatılan semaver çayı olduğunu ifade etti.

Askerliğini Aydın’da yaptıktan sonra Tekirdağ Çerkezköyde 16 yıldır bir özel şirkette çalıştığını belirten Turgut Yılmaz’da, yıllık izinde olduğunu baba ocağı Ordu’da geçirmek istediğini kaydetti.

Her yıl Karadeniz bağlantılı D-100 kara yolunu kullandığını ifade eden Yılmaz,” Tekirdağ Çerkezköy de 16 yıldır bir özel şirkette çalışıyorum. Yıllık iznimi genelde memleketim Ordu’da geçiriyorum. Yolculuk esnasın da Sever de çay içmek için yol kenarın da ki dinlenme tesislerinde durarak hem yol yorgunluğumu gideriyoruz hem de ailecek semaverde çay içerek Kızlırmak nehri manzaralı hoş vakit geçiriyoruz.Her yılı bu yolu kullandığımız da bu tur uğrak yerlerde dinleniyoruz. Bu tur hizmetlerin verilmesi bizi mutlu ediyor. Bazen de yol kenarın da bir çeşme başın da durak molamızı veriyoruz. Bu durum sanırım Karadenize has bir durum. Kendimizin yanın da börek, çörek, gözleme de bulunduruyoruz. Yolculuk boyunca belirli mesafelerde dilenerek yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz” dedi.

Arife Özden’de, yolculuk esnasın da mola vermenin güvenlik açısından önemine değinerek, her iki saate bir 15-20 dakika yolda mola verdiklerini ifade etti.

(HÇ.HAZİRAN20129)