DİDİM  DE FOLKLOR DERNEĞİ KURULDU

AYDIN GÜNCEL HABER TV.-Aydın ın Didim ilçesin de “Folklor Turizm Araştırma Gençlik ve Spor  Kulübü Derneği” (DİFTAD) kuruldu.
Açılışta bir konuşma yapan DİFTAD Başkanı Belgin Ece Eşkinat, Halk oyunlarını araştırma, yayma, yaşatma, öz değerlerinden ayrılmayan oluşum sebepleri ile birlikte gelecek nesillere aktarmayı temel amaç edindiklerini belirterek, Didim de yeni bir kültür sanat platformu oluşturmak istediklerini ifade etti.
Eşkinat,” Anadolu da öğrendiklerimizi Anadoluya aktarmayı bir görev kabul eden kulübümüz  halk oyunlarına katacağı değerlerle, ulusal ve uluslararası platformlar da  birçok başarıya imza atmayı hedeflemektedir. Değişik kategorilerde onlarca kursiyerle halk oyunları,tiyatro,drama,modern dans,satranç ve çeşitli branşlarda faaliyet gösterecek olan DİFTAD  7 den 77 ye kültürümüzü anlatmaya,yaymaya ve öğretmeyi hedefleyen bir dernektir” diye konuştu.
Derneğin kurucu ve yönetim kurulu üyeleri, Belgin Ece Eşkinat başkanlığın da yönetim kurulu üyeleri,Naci Saygın,Osman Şeker,Adnan Çelik,Sinan Çetin,Cemil Eren ve Türker Bacaksız dan oluşuyor.
(HÇ18OCAK2018)

Ek alanı