DİDİM DE UÇAMAYAN KARGA ESNAFIN MASKOTU OLDU

AYDIN GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Didim ilçesin de kanat tüyleri yolunduğu için uçamayan kargaya esnaf sahip çıktı.

Uçuşunu sağlayan kanatlarındaki uzun tüyleri olmayan karganın dükkan önünde park halindeki araçların altında gezindiğini fak ettiğini belirten Didim çarşı esnafların dan Elif Ayhan, iki üç esnafın da yardımıyla aç ve susuz kalmış kargayı araçların altından çıkararak yakaladıklarını belirtti.

Evlerin de kedi baktıklarını ve bir hayvan sever olduğunu ifade eden Ayhan, İnternet üzerinden bakarak kargaların ne yeyip içtiği hakkın da bilgi edindikten sonra büyük bir karton kutuyu hazırlayıp havalandırma deliklerini de oluşturduktan sonra kutu içinde bir kap yiyecek ve bir kapta su koyduklarını, iki gündür dükkan önünde  kutu içerisinde yaşamını sürdürdüğünü ve çevre esnafın da maskotu haline geldiğini  söyledi.

Karganın kanatlanıp uçmaya başladığın da doğaya bırakacaklarını belirten esnaf Elif Ayhan, Bahçe içerisinde karga için büyük ve yüksekçe bir yer ayırtıp ayrıca kayacıkların da olacağı bir  tel kafes yaparak karganın rahatça uçacağı güne kadar tüm bakımını üsleneceğini sözlerine ekledi.

(HÇ.4AĞUSTOS2018)