DİDİM SEMT PAZARI EL YAKIYOR

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesi semt pazarları da tezgah ürünlerindeki fiyat artışlarına vatandaşlar tepki gösterdi

Bir turistik ilçe olan Didim semt pazarların da ürünlerin pahalı olduğunu belirten asgari ücretli Şaziye Tolun,”Pazarda aradığımız her şey var, ancak pahalılık nedeniyle bütçemiz yetersiz geliyor. Pazar çantasıyla bir saattir dolaşıyorum bütçeme uygun ürün var mı diye ve henüz hiç bir şey alamadım. Asgari ücretle çalışan bir çalışanım ve ay sonunu zor getirebiliyoruz. Son zamanlarda vatandaşların alım gücü çok düştü. Sonuçta insanlar gıda ürünlerini tüketmek zorunda” diye konuştu.

Hayat şartların ağırlaştığını ve bin 500 TL emekli aylığı ile geçindiğini belirten Osman Alataş ise ilçe semt pazarın da soğan 8 TL, Domates 6 TL, Patates 7 TL ve Biberin 15 TL olduğun, pazardan almak istediğinin bir kısmını almadan eve döndüğünü ifade etti.

Didim pazar esnafı’da, girdilerdeki yüksek maliyetin fiyatlara yansıdığını belirterek, yaşanan pahalılık vatandaşın da alım gücünü düşürdüğü, 2 kg ürün almak isteyen tüketici ya 1 kg alıyor yada almadan gittikleri ve tezgahlarda zaman zaman ellerin de ürün kaldığı ifade edildi.

(HÇ.NİSAN2019)