“DİDİMİN İLACI MÜMİN KAMACI” İLÇEDE SES GETİRDİ.

AYDIN- GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de (Cumhur İttifakı) Ak Parti Didim Belediye Başkan Adayı Mümin Kamacı ile özdeşten “Didimin İlacı Mümin Kamacı” pankartı ilçede ses getirdi.

Didim Cumhuriyet Caddesi üzerin de yer alan AK Parti Didim seçim bürosunun açılışında açılan “Didim’in İlacı Mümin Kamacı” pankartı ilçede konuşulmaya başladığını belirten, çarşı esnafı ayakkabı ustası Okan Göymen, 31 Mart yerel seçim öncesi çarşıda bir hareketlilik yaşandığını belirterek, en çok Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mümin Kamacı’nın seçim bürosu açılışın da açılan pankartı olduğunu söyledi.

Didim Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı kahveci Nihat Özçevik ise, ilçede seçim büroların açılmasıyla kahveci esnafın müşteri kaybı yaşadığını belirterek, esnafın seçim sonrası işlerin açılması yönün de bir beklenti içinde olduklarını ifade etti.

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak tüm siyasi partilerin ziyaretine açık olduklarını belirten Özçevik, bazen çok samimi, bazen epirili bazen de resmi görüşmelerin olduğu, bu süreçteki görüşmeler yerel basın tarafından farklı algılara yol açmasına neden olduğu, şahsım ve görev aldığım oda olarak kurum ve kuruluşlara, tüm siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlara eşit mesafede olduklarını belirtti.

Kahvehanelerde “Didimin İlacı Mümin Kamacı” pankartının konuşulduğunu ifade eden kahveci Nihat Özçevik, 2009 yerel seçimlerde de bu pankartın Mümin Kamacı’yı o günün koşulların da başkanlığa taşıdığına tanık olduğunu sözlerine ekledi.

(HÇ.MART2019)