YRL

EFELER’DE KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- – Aydın’ın Efeler ilçesin de Tralleis Fotoğraf Topluluğu ‘Ortaya Karışık’ konulu bir fotoğraf sergisi düzenledi.

Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi Salonun da düzenlenen sergiye yoğun bir ilginin olduğunu belirten fotoğrafçı sanatçısı  Behiç Alparsa, serginin Tralles Fotoğraf Topluluğu kuruluşun 3. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediklerini belirtti.

Tralles Fotoğraf Topluluğunun 2014 – 2017 yılları arasında üç yılda üretiği özgün fotoğrafların sergide yer verildiğini belirten Alparsa, “ Serginin karma bir sergi olması nedeniyle çok farklı halk kitlelerden farklı gözlemlerle çekilmiş fotoğraflar yer aldığından ayrı bir anlam taşıyor. Sergide 13 fotoğraf sanatçının toplam 90 fotoğrafı sergide yer alıyor. Fotoğrafçı arkadaşlarla paylaşım felsefesiyle yola çıktık. Fotoğrafçılık konusunda bilgi ve deneyimimizi paylaşıyoruz. Değerli bulduğumuz fotoğrafları harmanlıyoruz. Kişisel fotoğrafların yanı sıra sosyal içerikli fotoğraflarda bulunmaktadır. Fotoğraflarda gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerde yöresel kültürleri yansıtan fotoğraflarımız da sergimizde yer alıyor. Topluluğumuzun temel amacıda köy ve kent tabanlı taraftarı kaynaştırmaktır. Bölgede yaşayan insanların kültürel zenginliklerini 30- 40 yıl sonraki yeni nesillere bir belge niteliğinde taşımak istiyoruz. Bu tür sergilerin sadece kapalı salonlarda değil açık alanlarda ada sergilenerek halkla buluşturmak istiyoruz. Halkın fotoğraf sanatçıları ile  fotoğraf sergilerinde bir araya gelerek kaynaşmasını istiyoruz” diye konuştu.

Düzenlenen serginin 25 Ekim 2017 tarihine kadar tüm halka açık olduğu belirtildi.

(HÇ.19EKİM2017)