08 AĞUSTOS DEPREMİN RAPORU YAYIMLANDI

AYDIN GÜNCEL HABER TV. -(Hüseyin Çetinkaya)- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru, Merkez üssü İzmir Kuşadası Körfezi ile Denizli Bozkurt’ta medyana gelen depremin rapor edildiğini bildirdi.

Kuru, 08.08.2019 tarihinde 11.39 ve 14.25 birbiri ardına meydana gelen Kuşadası Körfezi (İzmir) Mw=4.8, Bozkurt (Denizli) Mw=5.7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiğini, Peşi sıra meydana gelen depremler başta merkez üstü bölgelerine yakın alanlar olmak üzere İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta ve Afyon başta olmak üzere geniş bir coğrafyada hissedildiğini belirtti.

Kuru, Meydan gelen depremlere ilişkin olarak, Odanın Bilimsel Teknik Kurul üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir ve çalışmayı yürüten ekip tarafından 08 Ağustos 2019 tarihinde meydana genel Kuşadası (İzmir) ile Bozkurt (Denizli) depremlerine ilişkin hazırladıkları özet rapor JMO.ORG.TR. sitesin de detayları ile yayımlandığını ifade etti.
(HÇ.AĞUSTOS2019)