ESNAF ODASI BAŞKAN YARDIMCISINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Aydın’ın Didim ilçesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Nihat Özçevik  çevre esnafa örnek oluyor.

Didim ilçesinde  Kıraathane işleten Özcevik, her gün kapısının önünü süpürerek çöp ve sigara izmaritlerini topladığını ifade ederek,  “Toplum olarak her şeyi devletten, belediyeden beklenmemelidir. Herkes kendi kapısının önünü temizlerse Didim ilçemizin tüm sokak ve caddeleri temiz olduğu gibi  ilçemizin tamamının da  temiz olur inancını taşıyorum. Her insan evini temizlediği gibi kapısının önünü temizlerse o sokağın ve caddenin tamamı temiz olur.  Her sokak ve cadde temiz olursa mahallenin hepsi temiz olur. Belediye çalışanları sokak ve caddeleri temizlemeye çalışıyor. Anacak biz toplum olarak ortak paydamız olan çevre temizliği bilinci henüz tamamen yerleşmediği için kirletiyoruz. Her esnaf kendi kapısının önünden başlayarak temizlemeye başlarsa farkındalık yaratacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Didim belediyesinin kaldırımlara Narenciye ağaçları diktiğini, ağaçların küçük olduğu için korunmasız olduğunu ifade eden Özçevik,  kendi dükkanı önünde yer alan fidanlara  demir kafes yaptırarak koruma altına aldığını ve her şeyin belediyeden beklenmemesi gerektiğini  sözlerine ekledi.

(HÇ.30MART2018)