DİDİM DE JEOTERMAL’E KARŞI TEPKİ

AYDIN- GÜNCEL HABER TV. -(Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Didim ilçesin de CHP İlçe Teşkilatının düzenlediği toplantıda konuşan Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da 64 yeni jeotermal enerji santrali kuyusu için ihaleye çıkılması kararına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Binasın da düzenlenen toplantıda konuşan Bülbül, Aydın ve ilçelerinde yeni toplam 64 adet JES arama ruhsatı ihale edileceği, bunun Aydın’a ihanet olduğunu belirterek, yasal çerçevede sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi.

Türkiye’de JES’lerin %58’nin Aydın toprakların da yer aldığını belirten Bülbül,”Aydın’ın toprağını,suyunu,havasını kirleten ve denetlenmeyen JES’ler yetmedi,ilaveten Aydın ve ilçelerinde yeni toplam 64 adet JES arama ruhsatı ihale edileceği 23/07/2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlandı. Bu karar Aydın’ın toprağına, suyuna, havasına ihanettir. En önemlisi Aydın’da yaşayanların sağlık ve yaşam hakkına müdahaledir. Yasal çerçeve de sonuna kadar mücadele edeceğim” diye konuştu.

Düzenlenen toplantıya, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Bazı sivil toplum kuruluşu temsilicileri yanı sıra CHP’li üyeler katıldı.

(HÇ.TEMMUZ2019)