KADININ ÇALIŞMA ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLSİN

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Efeler ilçesin de Türkiye Kamu Sen ile Türk Sağlık Sen tarafından 8 Mart dünya kadınlar günü etkinlikleri kapsamında ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Aydın Devlet Hastanesi önün de toplanan sendika üyeleri, Kadınların çalışma alanlarının genişletilmesi çalışma şartlarının daha iyi olduğu iş yaşamında gelecek kaygısının yaşanmadığı daha iyi şartlarda çalışma imkanlarının sağlanmasını istedi.

Gurup adına basın açıklamasını yapan Türk Sağlık Sen Aydın Şubesi Başkanı Ahmet Bozkurt, tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar günü kutlayarak,”Ülkemizde Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik alanda arzu edilen noktada olduğunu söylemek oldukça güçtür. Kadınlarımızın çalışma alanlarının genişletilmesi çalışma şartlarının daha iyi olduğu iş yaşamında gelecek kaygısının yaşanmadığı daha iyi şartlarda çalışma imkanlarının sağlanması iş yerlerinde mobbing ve  şiddete maruz kalmadan bir yaşam sürdürmeleri bu anlamda mevcut olan yasaların eksiksiz yerine getirilmesi ve ihtiyaç duyulan yasaların da ivedilikle çıkarılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Çalışan sağlıkçılar hasta memnuniyetini en üst seviyede sağlayan 7/24 saat en kaliteli hizmeti sunmak için mücadele ettiklerini ifade eden Bozkurt, Türk Sağlık Sendikası olarak Türkiye genelinde döner sermayeler deki adaletsizliği gidermek adına dilekçe kampanyası başlatıldığını belirtti.

(HÇ.MART2019)