OSMANCIK’TA 15 TEMMUZ DÜZENLENEN PROGRAMLA ANILDI

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Çorum’un Osmancık ilçesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” düzenlenen bir programla anıldı.

İlçe Müftülüğü organizasyonu ile  şehitlik ziyareti ile başlayan programın 3 gün süreceği belirtildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  programın ilk günün de düzenlenen şehitlik  ziyareti  anma etkinliğine,  Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık Emniyet Müdür Vekili Deniz Demirel, İlçe Jandarma Vekili İrfan Sarıkaya, Askerlik Şube Başkanı Personel Asteğmen Anıl Eren, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Dağcı, CHP İlçe Başkanı Sadık Eker, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Burhan Yaşar, Osmancık Esnaf Kredi Kefalet ve Kooperatif Başkanı Recep Aker, İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, daire amir , sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile  şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitler için  Mevlid-i Şerif’in  okunmasının ardından protokol ve vatandaşlar şehitlik mezarlarını dualar eşliğinde suladı.

Program daha sonra Osmancık Belediyesi Düğün Salonun da devam edildi. Programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu “Bu Vartan Kimin” adlı şiir ile ” 15 Temmuz Şehitleri Anma Marşı”  ve ” İstiklala Marşı” okundu. İlahilerin okunmasının ardından program sona erdi.

(HÇ.13TEMMUZ2018)