ŞAMPİYON VOLEYBOLCULAR TATİL İÇİN DİDİM’DE

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de tatilini geçiren şampiyon voleybolcular Apolyon’u ziyaret etti.

Milli Takım da dünya dördüncülüğü, Liseler arası Ankara birinciliği ve Türkiye Şampiyonluğu elde ettiklerini ifade eden Voleybolcu Eylül Akarçeşme, babasının antrenör olması nedeniyle çocukluğun dan itibaren başlayan spor faaliyetleri Gazi Üniversitesi spor kulübü ile Halk Bankası spor kulüplerin de 12 yaşın dan itibaren profesyonel anlam da Voleybol oynadığını belirtti.

Tatil için her yıl Didim’i tercih ettiklerini ifade eden Akarçeşme, sporcu arkadaşları ile bir araya geldiklerini, Didim’in denizi, koyları ve kumunu çok iyi bulduklarını, tarihi Yoran köyü ile Apolyon tapınağını gezdiklerini, turistik ilçenin tanıtımın da önemli bir değer olduğunu sözlerine ekledi.

İrem Toroman ise her yaz tatil için Didime geldiklerini ifade ederek, turistik ilçenin diğer kıyı ilçeler Bodrum ve Çeşme yakın olması nedeniyle düzenlenen gerek günübirlik gerek normal turlarla bu tatil yörelerine de gitme fırsatını bulduklarını belirtti.

Tatil için Didim de bulunan şampiyon sporcuların Didim Belediyesini de ziyaret etme hazırlığın da oldukları kaydedildi.

(HÇ.TEMMUZ2019)