AYDIN -GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Ak Parti Aydın Büyükşehir (ABŞ) Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, “Çarşıda, pazarda, sokakta insanlarımız bir beklenti içinde” dedi.

Didim çarşı esnafı ziyareti esnasın da basına bir açıklama yapan Savaş, Cumhur ittifakı Aydın Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak seçim kampanyasını başlattıklarını, AK parti – MHP Cumhur ittifakı ile beraber Ülkücü ve Milliyetçi hareketin değerli temsilcileri ile birlikte bir sinerji yakaladıklarını ve bunu sahaya yansıtmaya çalıştıklarını ifade etti.

Didim de bir değişim arzusunun olduğunu ifade eden Savaş, “Didim de bugün sabah itibarı ile ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sabah muhtarlarımızla birlikte bir toplantı yaptık. Ardından Ak Parti İlçe teşkilatımızı ziyaret ettik. Sırasıyla MHP ilçe teşkilatını ziyaret ettik. Didim de hastanede yatan hastalarımızı ziyaret ettik. Yapacaklarımızı anlatıyoruz. Önümüzdeki dönemde nasıl bir Aydın da yaşayacağımızı ve yaşatacağımızı anlatmaya çalışıyoruz. Bakıldığın da çarşıda, pazarda , sokakta insanlarımız bir beklenti içerisindeler. Bir değişim arzusu var. Biz bunu görebiliyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Cumhur ittifakı Aydın Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak Cumhur ittifakı ile beraber Ülkücü ve Milliyetçi hareketin değerli temsilcileri ile birlikte bir sinerji yakaladık ve bunu sahaya yansıtmaya çalışışıyoruz. 31 Mart akşamı inşallah Aydın da güzel bir başarı elde edeceğiz. Bu elde edilen başarı tüm Türkiye de konuşulur” ifadelerine yer verdi

Basın mensupların sorularını da yanıtlayan Savaş, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan’ın Demokrat Partiden adaylığını açıklaması, demokrasinin gereği olduğunu belirterek yolunun açık olmasını diledi.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti gerçekleştirdiği olağan genel kurulunda Semra Şener’in yeniden başkan seçilmesini kutlayan Savaş, gazeteciler başkanını seçtiğini, Şener’i tebrik etti ve başarılar diledi.

(HÇ.21OCAK2019)