TAPU İŞLEMLERİNDE KOLAYLIK

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın ın Didim ilçesinde tapu işlemlerin kolaylaştırılmasını amaçlayan bir protokol imzalandı.

Didim Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların işlemlerinin daha hızlı ve güvenli gerçekleştirilebilmesi için Tapu ve Kadastro III. İzmir Bölge Müdürlüğü ve Didim Tapu Müdürlüğü ile Didim Belediyesi arasında protokol imzalandığı belirtildi.

İmzalanan protokol çerçevesinde, Didim Belediye Başkanlığı ile Didim Tapu Müdürlüğü arasında mevzuatla belirlenen görevleri daha hızlı ve etkin bir şekilde yerine getirebilmeleri için veri iletişim bağlantısı ile verilere erişilmesi ve paylaşılması sağlanacağı gibi belediye tarafından sunulan bina, arsa ve arazi rayiç değer verilerinin elektronik ortamda paylaşımına ilişkin uyulacak usul ve esasların belirlenmesinin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Didim Belediye Salonun da gerçekleşen imza törenine Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Didim Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, E. Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener, Tapu ve Kadastro III. İzmir Bölge Müdürü Yusuf Meşhur,  Didim Tapu Müdürü Günnur Dikbaşoğlu Bağcı katıldı.            

(HÇ. MART2021)

F. Muhabir :Bilgehan Karaabdurrahmanoğlu – AYDIN