DİDİM TURİZM ÇALIŞTAYI

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın ın Didim ilçesinde Ticaret Odası Yönetimi, bir basın toplantısı düzenleyerek, 25 Mart’a yapılacak olan “Didim Turizm Çalıştayı” öncesi bilgilendirme yaptı.

Didim Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, 2021 Perşembe günü saat 10:30’da Turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla internet üzerinden gerçekleşecek olan çalıştayla ilgili bilgi verdi.

Erbaş, daha önce 7 kez yapılmış olan ve pandemi süreci nedeniyle 8. si düzenlenecek olan “Didim Turizm Çalıştayı” İnternet üzerinden yapılmasına karar verildiğini belirterek, “Turizm çalıştayının amacı, Covid-19 sürecinde bile sürdürebilirliği, sürekliliği ve yaşadığımız süreçte ülkemizin ve dünyanın turizme ne kadar ihtiyacı olduğunun farkındalığını yaratmaktır. Oda olarak amacımız, daha önce başlattığımız çalışmayı devam ettirme isteğimizdir. Süreci tüm paydaşlarıyla beraber, kısıtlı imkanla ve kısıtlı katılımla da olsa kurumsal olarak devam edeceğiz. Esas olan bizim bu etkinliği yapmış olmamız, panelistlerin düşünceleri, görüşleri ve turizmcileri çalıştaya iştirakıdır. ” dedi.

Basın mensupların sorularına da yanıtların verildiği toplantıda, Covid-19 sürecinde en çok etkilenen sektörlerin başında turizm sektörü olduğu belirtildi.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş ve yönetim kurulu üyeleri, basın toplantısının ardından, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

(HÇ. MART2021)

F. Muhabir :Bilgehan Karaabdurrahmanoğlu – AYDIN