YRL

 VALİ KÖŞGER,  ASTİM’İ ZİYARET ETTİ
AYDIN GÜNCEL HABER TV. –  Valisi  Yavuz Selim Köşger, Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesine giderek  ASTİM Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Ziyarete Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, ASTİM OSB Başkanı Gökhan Maraş, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Özdemir, ASTİM OSB Müdürü Erdem Bilgili, ASTİM OSB Denetim Kurulu Üyesi Halil Tavil, ASTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Zühtü Özçelik’te katıldı.
ASTİM Organize Sanayi Yönetim Kurulu üyeleriyle  basına kapalı bir toplantı gerçekleştiren Vali Köşger, toplantının ardından Polat Grup şirketlerinden Polat Grup Redüktör ve Polat Makineyi ziyaret etti.
Polat Makine AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat ve PGR yönetim kurulu üyesi Olcay Polat tarafından fabrika girişinde karşılanan Vali Yavuz Selim Köşger, burada işçilerle birlikte öğle yemeği yedi. Bayanların da istihdam edildiği fabrika yöneticileri ile fabrikayı gezen Vali Köşger,  son teknoloji CNC tezgahlarından, kalite kontrol bölümüne, montajdan sevkıyata kadar fabrika içerisinde bulunan her alanı tek tek gezerek Polat Grup Redüktör fabrikası yönetim kurulu üyesi  Olcay Polat’tan bilgi aldı.
Polat Makine Aş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat’ta, düne kadar pek çok alanda Avrupa’nın takipçisi olduklarını, ürettikleri Seperatör, Dekantör ve Redüktörlerle bugün Avrupa tarafından takip ediliyor olmanın büyük onurunu yaşadıklarını ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri bilgi ve teknolojileri kullanarak en verimli ve kaliteli şekilde sunmaya çalıştıklarını, Polat Makine 1978 ‘da başlayan yolculuğuna, gelişerek ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle devam ettiğini  ifade etti.
PGR yönetim kurulu üyesi Olcay Polat ise Polat Grup Redüktör olarak da birçok farklı ürün yelpazesi ile müşteri ihtiyacını maksimum seviyede karşılamak için eş zamanlı mühendislik yöntemlerini kullanarak çalışmaları sürdürdüklerini ifade ederek, tasarım faaliyetleri, ürün geliştirme programları ve bilgisayar destekli çalışmalarla sürekli gelişme gösterdiğini, Polat Makine 40 yıla varan yolculuğunda değişimin hep bir adım önünde giderek,  Türkiye’nin ve dünyanın başarılı şirketlerinden biri haline geldiğini belirtti.
(HÇ.23KASIM2017)