DİDİM ZEYTİN FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

AYDIN GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de 11-12-13 Ekim tarihleri arasın da tarihi Apollon Tapınağı önün de düzenlenecek olan “4. Uluslararası Didim Zeytin Festival” hazırlıkları sürüyor..

Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Didim Zeytin Festivali etkinlikleri kapsamında ”Didim de Zeytin” konulu fotoğraf yarışması düzenlendiğini, Amatör ve Profesyonel tüm fotoğraf sanatçıları 5 Ekim tarihine kadar katılmalarını bekletildiklerini belirtti.
Didim Ziraat Odasının İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri Kırsal Kalkınma destekleri 13.Etap kapsamında Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, özellikle üretim ayağın da yer alan çiftçilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezinin meslek edindirme programları kapsamın da düzenlenen bilgilendirme seminerlerine katılımın sağlanması için özverili bir şekilde çalışacaklarını ifade etti.

Didim de 11-12-13 Ekim tarihleri arasın da tarihi Apollon Tapınağı önün de düzenlenecek olan 4. Uluslararası Didim Zeytin Festival’ne katılımın yoğun olacağı belirtildi.

(HÇ.EKİM2019)